Autor: CSS 6 Bucuresti Publicat la: 16 May 2019 05:24 Categorii: Generale Kaiac - Canoe


La multi ani dl. Ilie Crinu


Astăzi, 16 Mai 2019, colegul nostru - profesor antrenor emerit Ilie Crinu de la secția kaiac-canoe a împlinit vârsta pensionării. Toate cadrele didactice și invitații noștri, dl director Blaier Desideriu, dl. arbitru Marian Ionita (Kăluțu) si cel mai bun sportiv al domnului antrenor - vicecampionul mondial Marian Baban, i-am urat la mulți ani, sa ne ramână aproape cât mai mult timp si o pensie cât mai lungă.

În anii în care a antrenat la clubul nostru, dl. Crinu a cucerit peste 30 de medalii nationale, a avut numeroși sportivi selectionați în loturile naționale, a antrenat in numeroase rânduri loturile naționale si a adus clubului nostru si României medalii la campionatele europene si mondiale.